| Part Number | HMC356LP3 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 350MHz ~ 550MHz |
| P1dB | 21dBm |
| Gain | 17dB |
| Noise Figure | 1dB |
| RF Type | CDMA, GSM |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 104mA |
| Test Frequency | 350MHz |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-SMT (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6