| Part Number | HMC349LP4CE |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency - Lower | DC |
| Frequency - Upper | 4GHz |
| Isolation @ Frequency | 62dB @ 4GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 1.4dB @ 4GHz |
| IIP3 | 46dBm (typ) |
| Topology | Absorptive |
| Circuit | SPDT |
| P1dB | 31dBm (typ) IP1dB |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| RF Type | General Purpose |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC MIXER HI IP3 SGL-BAL 8-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-3.8GHZ 24-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-3.8GHZ 24-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-3.8GHZ 24QFN
In Stock: 48
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-3.8GHZ 24QFN
In Stock: 33000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-4GHZ 10-MSOP
In Stock: 740
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-4GHZ 10-MSOP
In Stock: 118
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ATTENUATOR 0.7-4GHZ 10MSOP
In Stock: 1500