| Part Number | HMC232LP4 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency - Lower | DC |
| Frequency - Upper | 12GHz |
| Isolation @ Frequency | 42dB @ 12GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 2.7dB @ 12GHz |
| IIP3 | 50dBm (min) |
| Topology | Absorptive |
| Circuit | SPDT |
| P1dB | 27dBm (typ) IP1dB |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | - |
| RF Type | General Purpose |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6