| Part Number | HMC207AS8 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 700MHz ~ 2GHz |
| Number of Mixers | 1 |
| Gain | - |
| Noise Figure | 9dB |
| Secondary Attributes | Up/Down Converter |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 62
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RF AMP LN DIE
In Stock: 6