| Part Number | HMC1197LP7FE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Modulator |
| LO Frequency | - |
| RF Frequency | 100MHz ~ 4GHz |
| P1dB | 10.5dBm |
| Noise Floor | -160dBm/Hz |
| Output Power | 1.6dBm |
| Current - Supply | 320mA |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Test Frequency | 1.7GHz ~ 2.2GHz |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC BAND FILTER REJECT 32-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC BAND FILTER REJECT 32-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Microelectronics & Precision Sensors
Description: SENSOR MAGMTR WHEAT BRDG 8SIP
In Stock: 1134
Manufacturer: Honeywell Microelectronics & Precision Sensors
Description: SENSOR MAGMTR WHEAT BRDG 20SOIC
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF RMS PWR DETECTOR 3.9GHZ 24SMT
In Stock: 84
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF RMS PWR DETECTOR 3.9GHZ 24SMT
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP SDLVA 67DB 24SMD
In Stock: 6
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP SDLVA 67DB 24SMD
In Stock: 500