| Part Number | HMC1055LP2CE |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency - Lower | DC |
| Frequency - Upper | 4GHz |
| Isolation @ Frequency | 28dB @ 4GHz (typ) |
| Insertion Loss @ Frequency | 1.8dB @ 4GHz |
| IIP3 | 63dBm (typ) |
| Topology | Reflective |
| Circuit | SPST |
| P1dB | - |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 5 V |
| RF Type | WiMax, WLAN |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC BAND FILTER REJECT 32-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC BAND FILTER REJECT 32-QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Honeywell Microelectronics & Precision Sensors
Description: SENSOR MAGMTR WHEAT BRDG 8SIP
In Stock: 1134
Manufacturer: Honeywell Microelectronics & Precision Sensors
Description: SENSOR MAGMTR WHEAT BRDG 20SOIC
In Stock: 1000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF RMS PWR DETECTOR 3.9GHZ 24SMT
In Stock: 84
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: RF RMS PWR DETECTOR 3.9GHZ 24SMT
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP SDLVA 67DB 24SMD
In Stock: 6
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP SDLVA 67DB 24SMD
In Stock: 500