| Part Number | ADR434TRZ-EP-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.096V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 10mA |
| Tolerance | ±0.04% |
| Temperature Coefficient | 3ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 6.25µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | 6.1 V ~ 18 V |
| Current - Supply | 800µA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.048V 8MSOP
In Stock: 378
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.048V 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC
In Stock: 2000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP
In Stock: 493
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP
In Stock: 19000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
In Stock: 95000