| Part Number | ADR06WARZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 10mA |
| Tolerance | ±0.2% |
| Temperature Coefficient | 10ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 10µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | 5 V ~ 26 V |
| Current - Supply | 1mA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 10V SC70
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 10V 8SOIC
In Stock: 2000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 10V TSOT23-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 10V SC70
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 10V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC VREF SERIES 10V TSOT23-5
In Stock: 0