| Part Number | ADM488ABRZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 70mV |
| Data Rate | 250kbps |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP CURR SENSE SOT23-6
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP CURR SENSE SOT23-6
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP CURR SENSE SOT23-6
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC TXRX RS422 DUAL ESD 16TSSOP
In Stock: 194
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC TXRX RS422 DUAL ESD 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CTRLR HOTSWAP RETRY TSOT-23-6
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CTLR HOTSWAP LV TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC TX/RX RS-485 LO-SLEW 5V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC TX/RX RS-485 LO-SLEW 5V 8SOIC
In Stock: 63