| Part Number | ADM1275-1ARQZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Hot Swap Controller, Monitor |
| Number of Channels | 1 |
| Internal Switch(s) | No |
| Applications | General Purpose |
| Features | PMBus |
| Programmable Features | Auto Retry, Current Limit, Fault Timeout, Latched Fault, OVP, UVLO |
| Voltage - Supply | 2.95 V ~ 20 V |
| Current - Output (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 5mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-QSOP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 16LFCSP
In Stock: 9000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 16QSOP
In Stock: 275
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 16QSOP
In Stock: 4000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADM1270
In Stock: 1
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADM1270
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 48LFCSP
In Stock: 2429
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 48LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 20LFCSP
In Stock: 3905
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 20LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC HOT SWAP CTRL PMBUS 20QSOP
In Stock: 0