| Part Number | ADL5544ARKZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency | 30MHz ~ 6GHz |
| P1dB | 17.6dBm (57.5mW) |
| Gain | 17.4dB |
| Noise Figure | 2.9dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Current - Supply | 55mA |
| Test Frequency | 900MHz |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR ADL5500
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 4WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5501
In Stock: 2
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR SC70-6
In Stock: 12000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5502
In Stock: 5
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC RMS CF DET 0.45-6GHZ-8WLCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: EVAL BOARD FOR ADL5504
In Stock: 8
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DETECTOR RF/IF TRUPWR 6WLCSP
In Stock: 108000