| Part Number | ADF4153ABCPZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Fractional N Synthesizer (RF) |
| PLL | Yes |
| Input | CMOS, TTL |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Frequency - Max | 4GHz |
| Divider/Multiplier | No/Yes |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP-WQ (4x4) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 200MHZ 20LFCSP
In Stock: 2800
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 200MHZ 20LFCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 16-TSSOP
In Stock: 70
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 16-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 16-TSSOP
In Stock: 223
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 200MHZ 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLOCK GEN PLL 200MHZ 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC PLL CLOCK GENERATOR 16TSSOP
In Stock: 0