| Part Number | ADCMP573BCPZ-RL7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | with Latch |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Complementary, PECL |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3.1 V ~ 5.4 V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2mV @ 3.3V |
| Current - Input Bias (Max) | 25µA @ 3.3V |
| Current - Output (Typ) | 35mA |
| Current - Quiescent (Max) | 80mA |
| CMRR, PSRR (Typ) | 65dB CMRR, 74dB PSRR |
| Propagation Delay (Max) | 0.165ns |
| Hysteresis | ±1mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-VQ (3x3) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL/LVPECL 16QSOP
In Stock: 29
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL/LVPECL 16QSOP
In Stock: 80
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL/LVPECL 16QSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL/LVPECL 20QSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL/LVPECL 20QSOP
In Stock: 617
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL/LVPECL 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMP PECL DUAL HS 16-QSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL DUAL 16QSOP
In Stock: 166
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL DUAL 20QSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC COMPARATOR PECL DUAL 20-QSOP
In Stock: 79