| Part Number | ADADC71JD |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate (Per Second) | 20k |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Single Ended |
| Data Interface | Parallel |
| Configuration | ADC |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | Internal |
| Voltage - Supply, Analog | ±15V |
| Voltage - Supply, Digital | ±5V |
| Features | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 32-CDIP (0.900", 22.86mm) |
| Supplier Device Package | 32-BBDIP-H |
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL SI BIPOLAR SOT343
In Stock: 6096
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL BIPOL 2.5GHZ SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL BIPOL 2.5GHZ SOT343
In Stock: 15000
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL SI BIPOLAR SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL SI BIPOLAR SOT343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL BIPOL 2.5GHZ SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL BIPOL 2.5GHZ SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL SI BIPOLAR SOT-343
In Stock: 0
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL SI BIPOLAR SOT-343
In Stock: 44
Manufacturer: Broadcom Limited
Description: IC AMP DARL BIPOL 2.5GHZ SOT-343
In Stock: 0