| Part Number | AD9549ABCPZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | Ethernet, SONET/SDH, Stratum |
| Input | CMOS, LVDS, LVPECL |
| Output | CMOS, HSTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Frequency - Max | 725MHz |
| Voltage - Supply | 1.71 V ~ 3.465 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 64-LFCSP-VQ (9x9) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVAL FOR AD9508
In Stock: 1
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLK BUFF 1:4 1.65GHZ 24LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLK BUFF 1:4 1.65GHZ 24LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLK BUFF 1:4 1.65GHZ 24LFCSP
In Stock: 9481
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLK BUFF 1:4 1.65GHZ 24LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVALUATION FOR AD9510
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: BOARD EVALUATION FOR AD9510
In Stock: 3
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLK BUFFER 2:8 1.2GHZ 64LFCSP
In Stock: 140
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC CLK BUFFER 2:8 1.2GHZ 64LFCSP
In Stock: 0