| Part Number | AD9203ARURL7 |
|---|---|
| Part Status | Last Time Buy |
| Number of Bits | 10 |
| Sampling Rate (Per Second) | 40M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Data Interface | Parallel |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Pipelined |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT CMOS 20MSPS 28-SSOP
In Stock: 2173
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT CMOS 20MSPS 28-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT CMOS 20MSPS 28-SSOP
In Stock: 552
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT CMOS 20MSPS 28-SSOP
In Stock: 1500
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT 2CH 40MSPS 28-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC CMOS 10BIT DUAL 28-SSOP
In Stock: 1387
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC ADC 10BIT 2CH 40MSPS 28-SSOP
In Stock: 1500