| Part Number | AD8553ARMZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | 1kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 400pA |
| Voltage - Input Offset | 120µV |
| Current - Supply | 1.1mA |
| Current - Output / Channel | 35mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 7KHZ RRO SC70-5
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 7KHZ RRO SC70-5
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 7KHZ RRO SC70-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP GP RRIO 7KHZ SOT23-8
In Stock: 3250
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP GP RRIO 7KHZ SOT23-8
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OP AMP GP RRIO 7KHZ SOT23-8
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 7KHZ RRO 14TSSOP
In Stock: 207
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 7KHZ RRO 14TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 95KHZ RRO 6WLCSP
In Stock: 3000
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP GP 95KHZ RRO 6WLCSP
In Stock: 0