| Part Number | AD6654BBC |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Number of Bits | 14 |
| Sampling Rate (Per Second) | 92.16M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | Parallel |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Pipelined |
| Reference Type | Internal |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 3 V ~ 3.6 V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Package / Case | 256-BGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package | 256-CSPBGA (17x17) |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC
In Stock: 0