| Part Number | AD580TH |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 10mA |
| Tolerance | ±0.4% |
| Temperature Coefficient | 25ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 8µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 30 V |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Current - Cathode | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-205AA, TO-5-3 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-52-3 |
Manufacturer: Artesyn Embedded Technologies
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12.5V 50W
In Stock: 87
Manufacturer: Artesyn Embedded Technologies
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12.5V 50W
In Stock: 198
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC QUAD 12BIT 1LSB 16-TSSOP
In Stock: 249
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 12BIT QUAD SPI 16-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC DUAL 12BIT SPI 14TSSOP
In Stock: 780
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC DUAL 12BIT SPI 14TSSOP
In Stock: 0