| Part Number | AD5337ARM |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Number of Bits | 8 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Settling Time | 8µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I²C |
| Reference Type | External |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5 V ~ 5.5 V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.15, ±0.02 |
| Architecture | String DAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
Manufacturer: Artesyn Embedded Technologies
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12.5V 50W
In Stock: 87
Manufacturer: Artesyn Embedded Technologies
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12.5V 50W
In Stock: 198
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC QUAD 12BIT 1LSB 16-TSSOP
In Stock: 249
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 12BIT QUAD SPI 16-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC DUAL 12BIT SPI 14TSSOP
In Stock: 780
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC DUAL 12BIT SPI 14TSSOP
In Stock: 0