| Part Number | AS3953B-BTWM |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | RFID Transponder |
| Frequency | 13.56MHz |
| Standards | ISO 14443 |
| Interface | SPI |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 10-XFBGA, WLCSP |
| Supplier Device Package | 10-WLCSP (1.59x1.25) |