| Part Number | AS3933-BTST |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | RFID Reader |
| Frequency | 15kHz ~ 150kHz |
| Standards | - |
| Interface | - |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |