| Part Number | AS3658D-BCTP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Portable Equipment |
| Current - Supply | 7mA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 124-TFBGA |
| Supplier Device Package | 124-CTBGA (8x8) |