Home Product Index Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Wire to Board SCM193000
Amphenol PCD SCM193000
Part Number
SCM193000
Manufacturer
Amphenol PCD
Description
CONN TERM BLK 19POS 5.08MM ANGLE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Terminal Blocks - Wire to Board
Amphenol Corporation
Amphenol Corporation
    3.12000/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberSCM193000
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationAngled
Current20A
Voltage300V