Home Product Index Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Wire to Board SCM113000
Amphenol PCD SCM113000
Part Number
SCM113000
Manufacturer
Amphenol PCD
Description
CONN TERM BLK 11POS 5.08MM ANGLE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Terminal Blocks - Wire to Board
Amphenol Corporation
Amphenol Corporation
    2.03400/pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberSCM113000
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationAngled
Current20A
Voltage300V