Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-15H-28-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-28-C1-R0
Part Number
ATS-15H-28-C1-R0
Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT
Advanced Thermal Solutions Inc
    4.44300/pcs
  • 10 pcs
    4.44300/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-15H-28-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.57°C/W @ 100 LFM