Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-15E-138-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-138-C1-R0
Part Number
ATS-15E-138-C1-R0
Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Advanced Thermal Solutions Inc
    2.19850/pcs
  • 10 pcs
    2.19850/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-15E-138-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.12°C/W @ 100 LFM