Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-15C-13-C2-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15C-13-C2-R0
Part Number
ATS-15C-13-C2-R0
Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766
Advanced Thermal Solutions Inc
    2.96500/pcs
  • 10 pcs
    2.96500/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-15C-13-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.7°C/W @ 100 LFM