Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-12G-204-C3-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-204-C3-R0
Part Number
ATS-12G-204-C3-R0
Description
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412
Advanced Thermal Solutions Inc
    2.84600/pcs
  • 10 pcs
    2.84600/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-12G-204-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.54°C/W @ 100 LFM