Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-10G-26-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-26-C1-R0
Part Number
ATS-10G-26-C1-R0
Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Advanced Thermal Solutions Inc
    4.03900/pcs
  • 10 pcs
    4.03900/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-10G-26-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.19°C/W @ 100 LFM