Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-10G-165-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-165-C1-R0
Part Number
ATS-10G-165-C1-R0
Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Advanced Thermal Solutions Inc
    2.15100/pcs
  • 10 pcs
    2.15100/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-10G-165-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.29°C/W @ 100 LFM