Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Heat Sinks ATS-02H-25-C3-R0
Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02H-25-C3-R0
Part Number
ATS-02H-25-C3-R0
Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Advanced Thermal Solutions Inc
    4.05750/pcs
  • 10 pcs
    4.05750/pcs
Product Parameter
Part NumberATS-02H-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM