Home Product Index Optoelectronics Display Modules - LCD, OLED, Graphic ULCD-43DCT
4D Systems Pty Ltd ULCD-43DCT
Part Number
ULCD-43DCT
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Description
MOD LCD 4.3" 480X272 DIABLO16
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
4D Systems
4D Systems
In Stock 137 pcs
    101.49000/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberULCD-43DCT
Part StatusNot For New Designs
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenCapacitive
Diagonal Screen Size4.3" (109.22mm)
Viewing Area95.04mm W x 53.86mm H