Home Product Index Optoelectronics Display Modules - LCD, OLED, Graphic ULCD-43D-PI
4D Systems Pty Ltd ULCD-43D-PI
Part Number
ULCD-43D-PI
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Description
LCD PK 4.3" RASPB PI SHIELD&CBL
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
4D Systems
4D Systems
In Stock 117 pcs
    53.55000/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberULCD-43D-PI
Part StatusNot For New Designs
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size4.3" (109.22mm)
Viewing Area95.04mm W x 53.86mm H